BERBEĆ LESSON – coś dla maleństw i ich rodziców

baby-84626_640Naszym innowacyjnym pomysłem jest utworzenie specjalnego kursu, przygotowanego specjalnie na potrzeby matek niemowląt i małych dzieci.

Niemowlęta i małe dzieci mają naturalną zdolność do nauki języka. Bardzo szybko, bez zbędnego wysiłku przyswajają wiedzę w trakcie zabawy, co więcej, praktycznie od samego początku nabywają odpowiedni akcent. Żal nie wykorzystać tych umiejętności! Biorąc pod uwagę fakt, że język angielski stał się językiem powszechnie używanym, a jego znajomość wymagana jest praktycznie w każdym zawodzie, możemy naszym milusińskim zapewnić naprawdę dobry i łatwy start w przyszłość. Nauka języków obcych jest obok matematyki bardzo ważną dziedziną, która wpływa na dobry rozwój naszego mózgu. Rozwijając umiejętności językowe, rozwijamy pamięć, wyobraźnię oraz myślenie abstrakcyjne,
co z pewnością zaprocentuje w dalszej nauce.
Nauka niemowląt oraz małych dzieci to w głównej mierze otaczanie maluchów językiem obcym, jest to tzw. „zanurzenie w języku”. Dziecko powinno mieć możliwość wsłuchiwania się w pełne zdania oraz zwroty wypowiadane w języku obcym, bez zbędnego komentarza w języku ojczystym. Posiadając małe dziecko mówimy do niego w języku polskim, dziecko słucha, przyzwyczaja się do dźwięku słów, zdań, odgaduje ich znaczenie w kontekście naszych gestów, zachowania, następnie samo próbuje odtworzyć zapamiętane dźwięki w celu skomunikowania się z otoczeniem. Identyczna sytuacja ma miejsce gdy naturalnie zaczynamy zwracać się do dziecka w języku obcym, czy rozmawiamy w otoczeniu posługując się dany językiem.

Im szybciej zaczniemy edukację językową naszego maleństwa, tym będzie nam a przede wszystkim jemu, łatwiej. Zauważmy, że nowo narodzone w Polsce dziecko, po trzech, czterech latach życia, mistrzowsko włada językiem ojczystym. Dokładnie ta sama sytuacja ma miejsce, gdy otaczamy je językiem obcym.

Dlaczego warto uczyć małe dzieci?

Ponieważ ich umysły są najbardziej chłonne i bardzo szybko przyswajają wiedzę. Według naukowców około 50 % naszej zdolności uczenia się rozwija się do czwartego roku życia. Najwięcej uczymy się do drugiego roku życia. W tym czasie w dziecięcym mózgu powstają główne drogi nerwowe, odpowiedzialne za dalsze przyswajanie wiedzy. Jeżeli odpowiednio wcześnie zaczniemy uczyć dzieci języka obcego, jest szansa na wytworzenie w ich mózgu oddzielnej drogi nerwowej dla każdego, przyswajanego języka. Co ciekawe, dzięki osłuchiwaniu dziecka z językiem obcym, tempo jego rozwoju umysłowego jest szybsze. Poza tym, małe dzieci są ciekawe wszystkiego co je otacza a w początkowym etapie swojego życia przyjmują wszystko takie jakim jest, bez zadawania zbędnych pytań, co również wpływa na ich tempo uczenia się.

BERBEĆ LESSON, bo tak nazwaliśmy nasz kurs, to zajęcia stworzone specjalnie na potrzeby rodziców posiadających niemowlęta i małe dzieci. Są to zajęcia językowe, w skład których wchodzi wspólne czytanie, opowiadanie, rozmawianie, śpiewanie w języku angielskim. Kurs ten ma na celu podniesienie umiejętności językowych rodzica przy jednoczesnym umożliwieniu osłuchania się jego pociechy z językiem obcym. Szkoła Języków Obcych ALICE oferuje również odpowiednio przystosowaną salę zajęć umożliwiającą maleństwom, jak również ich rodzicom, odpowiednie i komfortowe warunki do nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *